Jak na krásné vlásky?

28. prosince 2009 v 21:56 | MIRINDA65 |  Barbie

Jak mít krásné vlasy

Jak mít krásné vlasy
Každá žena chce mít nádherné, lesklé vlasy bez třepících se konečků. Jak to ale udělat? Nejjednodušším způsobem je pravidelná a také kvalitní péče.

Kvalitní péči se v tomto případě rozumí kvalitní vlasová kosmetika. Cena za takovouto kosmetiku je samozřejmě vyšší, ale věřte, že neplatíte jen za známou značku, ale také za obsah cenných a účinných surovin ve výrobku. Současným trendem je kosmetika na přírodní bázi. K dostání jsou šampony, kondicionéry, vlasové masky nebo balzámy aj. Abyste dosáhla dobrých výsledků, je třeba také pravidelnost v jejich používání.

Stejně důležité je vlasy vyživovat také zevnitř. Dopřejte jim aminokyseliny v podobě mořských ryb, vlašských ořechů nebo rovnou vitamínů skupiny B a E. Stejně důležitý je také zinek, křemík a draslík.

Správnou masáží hlavy pomůžete cirkulaci krve v pokožce a tím i přenosu živin. Ke krásným vlasům vám dopomůže také pravidelný spánek, který by měl trvat alespoň osm hodin.

Na pozoru buďte při mytí vlasů. Především volte šampon podle typu vašich vlasů (normální, suché, smíšené, mastné, odbarvené, po trvalé apod.). Přiměřené množství naneste na mokré vlasy, které nechte volně splývat. Při opláchnutí dbejte na to, aby ve vlasech šampon nezůstal. Zbytečně by pak vlasy zatěžoval. Poté aplikujte kondicionér. Ten nechejte působit 5 až 10 minut (záleží na druhu výrobku). Nakonec jej opět důkladně spláchněte. Pokud preferujete šampony 2 v 1, které obsahují také kondicionér, tak samozřejmě i tyto výrobky mají řadu kladných vlastností a především účinek kondicionéru, ale i přesto raději doporučuji používat zvlášť šampon a zvlášť kondicionér. Jednak proto, že tato volba nabízí mnohem více variant a možností při výběru a také proto, že účinek je o poznání větší. Při sušení postupujte také opatrně. Nejlepší je nechat vlasy přirozeně uschnout, nezabalovat je do ručníku, nepřirozeně je ždímat apod. Pokud musíte (například z časových důvodů) použít vysoušeč vlasů, zapněte jej jen na nejnižší teplotu, nepoužívejte ho na vlasy, ze kterých voda ještě stéká a směrujte jej na různá místa na hlavě, v opačném případě může dojít až k trvalému poškození vlasu, vlivem přílišného vysušení a ztráta pružnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jakej styl se ti lbí nejvíc?

Scene
Barbie
Emo
Jiné...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama